چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
چهارشنبه 05 شهريور 1393
بررسی نقش هنر فرش در نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود»
نشست «فرش در میانه هنر بودن و هنر نبودن» عصر روز پنج‌شنبه 6 شهریورماه در نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.
بررسی نقش هنر فرش در نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود»

هنرنامه؛ به گزارش ستاد خبری این نمایشگاه، پنجشنبه 6 شهریور در بخش همایش نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» از ساعت 15 با سخنرانی «مهدی کشاورز افشار» درباره «فرش در میانه هنر بودن و هنر نبودن» آغاز می‌شود و در ادامه «علی سلیمانیه» درباره «تاثیر فرش در کیفیت زندگی» صحبت می‌کند.

همچنین در ادامه این مراسم  فیلم «درخت سخنگو» اثر «علیرضا قاسم‌خان» به نمایش در می‌آید و سپس این کارگردان سخنرانی خود را با موضوع «خیال و افسانه در فرش ایرانی» ارائه می‌دهد.

در روز جمعه 7 شهریور نیز شهریور در بخش همایش نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» از ساعت 16 ابتدا «سیاوش آزادی» درباره «کشف 4 نوع کتیبه‌های مختلف در فرش‌های محتشم» صحبت می‌کند و سپس «تورج ژوله» سخنرانی خود را با محور «ناگفته‌هایی از قالی‌های شیخ صفی» ارائه می‌دهد.

در ادامه فیلم «گره» ساخته «رامین حیدری فاروقی» روی پرده می‌رود و سپس این کارگردان درباره «حافظه جمعی و زیبایی شناسی فرش ایرانی» سخنرانی می‌کند.

لازم به یادآوری است؛ همایش «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» از 3 شهریورماه با حضور کارشناسان بین‌المللی و نمایش آثار هنری در خانه هنرمندان آغاز به کار کرده است. در این همایش علاوه بر سخنرانی و نمایش فیلم؛ نمایشگاه نقاشی، عکس، طرح فرش و فرش‌های دستبافت قدیمی به نمایش در آمده است.

همایش و نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» تا هشتم مردادماه در سالن‌های مختلف خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و علاقمندان می توانند از این آثار دیدن نمایند.نمایشگاه فرش     خانه هنرمندان ایران                                    

مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان
مطالب مرتبط
ورکشاپ پوستر روبان قرمز در خانه هنرمندان بیست و ششمین نشست پلک تهران برگزاری دوره‌ی مقدماتی «مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی» نهادهای صنفی باید در اقتصاد هنر تاثیر داشته باشند دومین نشست اقتصاد هنر در خانه هنرمندان ایران طراحان پوستر مطرح دنیا به خانه هنرمندان آمدند بازدید خاتمی از نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» آغداشلو: جامعیت هنر و فرهنگ ایران را می تواند در فرش‌های دوره صفویه دید زیبایی شناسی مدرن ما را از گفتمان‌ هنری فرش دور کرد نمایشگاه «بهشت ایرانی بر صحنه تار و پود» افتتاح شد