جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
شنبه 03 خرداد 1393
استقبال بی نظیر علاقمندان موسیقی از جشن ده سالگی مجله گفتگوی هارمونیک
جشن ده سالگی مجله موسیقی گفتگوی هارمونیک دیشب در فرهنگسرای نیاوران با حضور جمعی از هنرمندان و دوستداران و علاقمندان موسیقی برگزار شد.

هنرنامه؛ این مراسم ساعت 5:30 عصر روز جمعه، 2 خردادماه در فرهنگسرای نیاوران با اندکی تاخیر آغاز شد و در ابتدا اردشیر صالح پور بعنوان مجری مراسم در سخنانی کوتاه، ضمن خوش آمد گویی به حضار به تشریح گوشه ای از فعالیت های مجله موسیقی گفتگوی هارمونیک پرداخت و سپس از پیمان سلطانی مدیر کارگروه موسیقی ایکوم و از نویسندگان مجله گفتگوی هارمونیک برای سخنرانی دعوت نمود.

پس از سخنرانی سلطانی نوبت به اجرای موسیقی توسط وحید تاج (خواننده) و نوازندگی سلمان سالک (تار) رسید که این برنامه با استقبال حاضرین در سالن روبرو شد و حضار را به وجد آورد.

پس از اجرای شنیدنی وحید تاج نوبت به سخنرانی دکتر سید احمد محیط طباطبایی عضو هیات اجرایی کمیته جهانی موزه ها (ایکوم) رسید که پس از این سخنرانی از ایشان به خاطر حمایت از هنرمندان جوان کشور با اهدای تندیس منشور کوروش تجلیل شد.

پس از سخنرانی دکتر سید احمد محیط طباطبایی نوبت به پخش کلیپی از فعالیت های مجله گفتگوی هارمونیک طی ده سال فعالیت رسید و سپس گروه آوازی دامور متشکل از هنرمندان جوان به اجرای 2 قطعه پرداختند.

پس از اجرای برنامه توسط گروه آوازی دامور سجاد پورقناد سردبیر مجله موسیقی گفتگوی هارمونیک به روی سن رفت و ضمن خوشامدگویی به حضار به تشریح فعالیت های این سایت طی ده سال گذشته و برنامه های آتی آن پرداخت، همچنین پورقناد خبر رونمایی از قالب جدید وبسایت را که از روز قبل در دسترس مخاطبان قرار گرفته را اعلام نمود.

پس از سخنرانی پورقناد غفار ذابح به همراه سامان ضرابی (نوانده سنتور) به اجرای یک قطعه آوازی پرداخت که با استقبال حاضرین روبرو شد.

پس از این بخش یونس محمودی (خواننده) به همراه دکتر میثم خاتمی نیا (نوازنده پیانو) به روی سن رفتند و به اجرای یک قطعه زیبا پرداختند که متاسفانه به دلیل کمبود زمان و نزدیک شدن به فینال برنامه قطعه دوم خود را اجرا نکردند.

در بخش دیگر برنامه محمدرضا صادقی، خواننده توانای موسیقی کلاسیک به همراه حامد پورساعی نوازنده چیره دست گیتار به روی صحنه رفتند و به اجرای دو قطعه زیبا پرداختند.

دکتر محمد سریر که از نیمه های مراسم به جمع مدعوین پیوسته بودند در پایان به سخنرانی پرداخته و از دست اندرکاران مجله گفتگوی هارمونیک برای تلاش در جهت شناساندن موسیقی حرفه ای و فاخر به مخاطب تشکر کردند.

در پایان مراسم علیرغم نبود زمان کافی برای اجرای بخش پایانی به درخواست حضار استاد محمد سریر پشت پیانو نشستند و با همراهی محمدرضا صادقی و گیتار حامد پورساعی قطعه آرزوها، اجرا شده توسط استاد محمد نوری را بازاجرا کردند که با استقبال شدید حضار روبرو شد.

متاسفانه به دلیل نبود زمان کافی این همراهی ادامه نیافت و در ساعت 8:30 این برنامه به پایان رسید.

 

حاشیه نگاری:

  • مراسم با کمی تاخیر (حدود 30 دقیقه) آغاز شد.
  • در ابتدا حدود 200 نفر در سالن حضور داشتند که با گذشت مدت زمانی کوتاه این تعداد به حدود 250 نفر افزایش یافت.
  • اجرای وحید تاج و سلمان سالک مورد توجه بسیار واقع شد.
  • آوازخانی غفار ذابح به دلیل طولانی شدن، در روند اجرای برنامه تاثیر منفی داشت و باعث شد گروه های دیگر نتوانند تمام قطعات درنظر گرفته شده را اجرا کنند.
  • دکتر سریر به دلیل حضور در یک برنامه در موزه هنرهای معاصر تهران از اواسط برنامه به جمع مدعوین پیوست.
  • اجرای برنامه توسط یونس محمودی و دکتر میثم خاتمی نیا (از هنرمندان روشندل) بسیار مورد توجه قرار گرفت و در ابتدا حضار به اشتباه یونس محمودی را به عنوان مجری برنامه شناخته بودند.
  • اجرای قطعه آرزوها توسط مثلث دکتر سریر، حامد پورساعی و صدای محمدرضا صادقی با تشویق های بی پایان تماشاگران روبرو شد که متاسفانه زمانی برای اجرای قطعه دوم نمانده بود.
  • همه سخنرانان از جمله دکتر سریر از تلاش ها و فعالیت های سجاد پورقناد برای اجرای این مراسم و ده سال فعالیت مجله موسیقی گفتگوی هارمونیک تقدیر کردند.
  • مراسم به دلیل اجرای برنامه بعدی توسط گروه تئاتر در سالن ساعت 20:30 با شتاب پایان یافت و این باعث کمی بی نظمی در فینال برنامه شد.
  • پس از پایان مراسم حضار تا مدت زیادی در محوطه فرهنگسرای نیاوران حضور داشتند و با دکتر سریر و دیگر هنرمندان عکس یادگاری می گرفتند.

 

گزارش تصویری این رویداد را در اینجا ببینید.

مطالب دیگر این گروه
«خنیاگران نامی» منتشر می شود ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود پیکر استاد مصطفی کمال پورتراب تشییع شد بیست و ششمین نشست پلک تهران گروه اورانوس در تالار رودکی به روی صحنه می‌ رود پیمان سلطانی به نوشته های سیاوش بیضایی واکنش نشان داد برگزاری دوره‌ی مقدماتی «مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی» محمد سعید شریفیان تکذیب کرد آغاز کلاس های گروه کر امیرآهنگ هاشمی از 24 اسفند اولین کنسرت خارجی گروه کر شهر تهران
مطالب مرتبط
«خنیاگران نامی» منتشر می شود ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود پیمان سلطانی به نوشته های سیاوش بیضایی واکنش نشان داد گزارش اختتامیه جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی فراخوان چهارمین جشنواره وبلاگ ها و سایت های موسیقی گرگین موسسیان، رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک تهران درگذشت آغاز به کار دومین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران» ملانوروزی: حسین محجوبی از جمله هنرمندان مولف است گزارش تصویری جشن ده سالگی مجله گفتگوی هارمونیک تغییر در زمان برگزاری دهمین سالگرد مجله «گفتگوی هارمونیک»