جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
شنبه 20 ارديبهشت 1393
نمایشگاه و کارگاه پوستر «دور از نزدیک»
نمایشگاه پوستر «دور از نزدیک» در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه در خانه ی فرهنگ شهر تورنه در بلژیک، با استقبال پرتعداد بازدیدکنندگان گشوده شد.
نمایشگاه و کارگاه پوستر «دور از نزدیک»

هنرنامه؛ این نمایشگاه که با مدیریت و برنامه ریزی علیرضا مصطفی زاده، باهمکاری عسل فرشچی و به همت فائزه افشاری، هنرمند سرامیست مقیم بلژیک و نیز حمایت مدرسه ی ویژه در حال برگزاری است، تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

41 اثر از نسل جوان دیزاینرهای ایرانی با سن کمتر از سی سال، در کنار 23 اثر از با سابقه ترها، در این نمایشگاه ارائه شده است. در کنار این آثار، تعدادی از پوسترهای دانشجویان دانشگاه هنرهای زیبای تورنه نیز که با موضوع دور از نزدیک، با راهنمایی معلمین شان دیزاین شده به نمایش درآمده است.

کتابی حاوی پوسترهای دیزاینرهای ایرانی این نمایشگاه به چاپ رسیده که به زودی نسخه ای از آن به هر یک از صاحبان آثار اهدا خواهد شد.

همزمان با این رویداد، کارگاه آموزشی علیرضا مصطفی زاده، با همکاری عسل فرشچی، در دانشگاه هنرهای زیبای تورنه برگزار گردید که طی آن دانشجویان رشته ی گرافیک این دانشگاه در مدت سه روز ضمن آشنایی با خط، خوشنویسی و تایپوگرافی ایرانی به ساخت پوسترهایی با مضامین شعر و با استفاده از عنصر حروف فارسی پرداختند. در پایان، آثار دیزاین شده توسط این دانشجویان در خانه ی فرهنگ شهر تورنه، در کنار پوسترهای نمایشگاه "دور از نزدیک" به نمایش گذاشته شد.

 

گزارش تصویری نمایشگاه

گزارش تصویری کارگاه

مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان
مطالب مرتبط
«اعلان گفتگو» این بار در کرج گزارش افتتاحیه نمایشگاه جنایت و مکافات «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان تالار وحدت میزبان نمایشگاه دستاوردها می‌شود اودلاجان، حرفی از هزاران نمایشگاه بین المللی دعوتی پوستر چین 2016 نمایشگاه پوستر «قدم نخست» در هنرستان هنرهای زیبای پسران ورکشاپ پوستر روبان قرمز در خانه هنرمندان نمایشگاه شوق پوستر در گالری هپتا نمایشگاه پوستر، ویدئو و رسانه های جدید ترکیه