چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
یکشنبه 17 فروردين 1393
رهبران ارکستر ملی و سمفونیک تهران تعیین شدند
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بالاخره تکلیف رهبران ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران را مشخص کرد.
رهبران ارکستر ملی و سمفونیک تهران تعیین شدند

هنرنامه؛ به گزارش خبرنگار مهر، با توافقاتی که بین مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد با دو تن از هنرمندان پیشکسوت صورت گرفت استاد فرهاد فخرالدینی به عنوان رهبر ارکستر ملی و استاد منوچهر صهبایی به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران معرفی شدند.

استاد فرهاد فخرالدینی با تایید این  خبر افزود: از چندی قبل مذاکراتی با من برای پذیرش رهبری ارکستر ملی شده بود و من هم در جریان کم و کیف ماجرا قرار گرفته و پذیرش ضمنی هم برای رهبری ارکستر داشته ام. به هرحال در روزهای آینده طی نشستی که با اصحاب رسانه خواهیم داشت جزییات بیشتری از فعالیتها در اختیار اصحاب رسانه قرار می دهیم.

استاد منوچهر صهبایی هم  که پیش از این به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک فعالیت کرده بود بار دیگر به عنوان رهبر جدید ارکستر سمفونیک تهران که  نزدیک به 100 سال سابقه فعالیتی دارد، انتخاب شد.

پرویز محمود، روبیک گریگوریان، مرتضی حنانه، حشمت سنجری، هایمو توبیر، فرهاد مشکات، نادر مرتضی‌پور، فریدون ناصری، نصیر حیدریان، علی رهبری، نادر مشایخی، متیاس کروگر و شهداد روحانی از رهبران قبلی ارکستر سمفونیک بودند.

براساس این گزارش ارکسترهای ملی و سمفونیک تهران از جمله مجموعه های موسیقایی بودند که طی سالهای گذشته به دلیل مشکلات و حاشیه های فراوانی که برای آنها به وجود آمد تعطیل شدند. این در حالی است که پیروز ارجمند مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز شب گذشته در برنامه «ساعت 25» شبکه تهران نیز به انتخاب رهبران ارکستر اشاره کرده بود.

مطالب دیگر این گروه
«خنیاگران نامی» منتشر می شود ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود پیکر استاد مصطفی کمال پورتراب تشییع شد بیست و ششمین نشست پلک تهران گروه اورانوس در تالار رودکی به روی صحنه می‌ رود پیمان سلطانی به نوشته های سیاوش بیضایی واکنش نشان داد برگزاری دوره‌ی مقدماتی «مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی» محمد سعید شریفیان تکذیب کرد آغاز کلاس های گروه کر امیرآهنگ هاشمی از 24 اسفند اولین کنسرت خارجی گروه کر شهر تهران
مطالب مرتبط
بیست و ششمین نشست پلک تهران محمد سعید شریفیان تکذیب کرد پروژه هنری «تجربه» راهی شرق و غرب می‌ شود پروژه هنری «تجربه» در گالری اعتماد رونمایی می‌شود گرگین موسسیان، رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک تهران درگذشت مراسم یادبود هنرمندان از دست رفته سال 92 خواستار احیای دوباره ارکسترهای موسیقی از رئیس‌جمهور هستم دو آلبوم تصویری از شهرداد روحانی رونمایی می شود