جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
دوشنبه 07 بهمن 1392
نمایشگاه آگهی‌های تبلیغاتی دهه 20 تا 50 به ساری رفت
نمایشگاه آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ 20 تا 50 که مهرماه سال جاری در خانه هنرمندان برگزار شده بود به همت مدرسه ایده و کانون تبلیغاتی کاچ در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر ساری افتتاح شد.
نمایشگاه آگهی‌های تبلیغاتی دهه 20 تا 50 به ساری رفت

به گزارش هنرنامه، نمایشگاه آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ی 20 تا 50 عصر روز یک‌شنبه 6 بهمن‌ماه با حضور حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران، سیدمهدی سعیدی ساروی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساری، دکتر دلاور بزرگ‌نیا مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی، آرش سلطانعلی مدیر مدرسه ایده و علی فرح‌آبادی مدیر کانون تبلیغات کاچ و جمعی از هنرمندان؛ دکتر محمد بلوریان، آرش تنهایی، فرشید پارسی‌کیا و... در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر ساری افتتاح شد.

در این نمایشگاه که در مهرماه سال جاری با استقبال علاقمندان در خانه هنرمندان برگزار شد؛ بیش از 40 اثر از آگهی‌های تبلیغاتی که در دهه‌های 20 تا 50 توسط هنرمندان صاحب نام عرصه گرافیک خلق شده‌اند به نمایش در آمد. همچنین کتاب «صد آگهی تبلیغاتی» به تالیف فرشید پارسی‌کیا که توسط انتشارات ایده به چاپ رسیده است نیز در این نمایشگاه عرضه شد.

لازم به یادآوری است، نمایشگاه آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ی 20 تا 50 نشانگر سیر تکاملی هنر گرافیک ایران است و  نقش رسانه‌ها و تبلیغات در رشد این هنر را نشان می‌دهد. فرشید پارسی‌کیا که گردآوری این آثار را بر عهده داشته با هدف به نمایش گذاشتن بخشی از رشد تکاملی هنر گرافیک ایران در تبلیغات این آثار را به نمایش در آورده است.

این  مولف جوان نزدیک به یک دهه تجربه تصویرسازی و گرافیک مطبوعاتی دارد و تاکنون با نشریاتی چون چیستا، آناهید، لیکو، دانش و مردم و... همکاری داشته است. کتاب «صد آگهی تبلیغاتی» از سوی انتشارات ایده در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

نمایشگاه آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ی 20 تا به همت  مدرسه «ایده» و کانون تبلیغات «کاچ» تا 16 بهمن‌ماه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر ساری میزبان علاقمندان است.
مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان