چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
شنبه 12 مرداد 1392
مراسم سومین سالگرد درگذشت محمد نوری
مراسم سومین سالگرد درگذشت محمد نوری به همت محمدرضا صادقی، از یاران استاد، دیروز بر سر مزار آن هنرمند در قطعه هنرمندان برگزار شد.
مراسم سومین سالگرد درگذشت محمد نوری

هنرنامه؛ مراسم سومین سالگرد درگذشت محمد نوری به همت محمدرضا صادقی، خواننده و از شاگردان استاد، دیروز جمعه، 11 مرداد بر سر مزار آن هنرمند در قطعه هنرمندان و با حضور دوستداران و علاقمندان صدای جاودانه موسیقی ایران زمین برگزار شد.

محمدرضا صادقی از دوستداران و شاگردان استاد در وصف وی چنان گفت: همینجا متذکر میشوم که من محمد نوری نازنین را از سال 73 تا پیش از هجرتش، هنرمندی تحصیلکرده و فرهیخته، متمدن، بی آلایش، خاکی، فهیم، ساده زیست، بامحبت، رئوف، تلاشگر، عاشق ملت و میهن و معلمی دلسوز و راهنما برای هنرجویانش و متعهد به جامعه و به هنر فاخری که بدان مشغول بود میدانم و لاغیر. او یک پیامبر نبود اما انسان خوبی بود، همچون او حتما" بسیارند، کاش بتدریج دیگر انسانهای ناب را شما نیز به جامعه بیشتر معرفی کنید تا الگویی باشند برای جوانترها و نیز تزکیه ی جامعه از بدی ها و پلیدی ها و ...

محمد نوری متولد یکم دیماه 1308 و درگذشته 9 مرداد 1389. محمد نوری موسیقی را زبانی جهانی و از آن تمام اقوام و ملت‌های روی زمین می‌دانست و از همین رو به اقتباس و الهام از هنر کلاسیک غرب معتقد بود. او برنده جایزه «خورشید طلایی» (۵۰ سال صدای متفاوت و ماندگار) در سال ۷۸ از جشنواره مهر و دارای مدرک درجه یک هنری خوانندگی از وزارت ارشاد بود. وی چند سال پیش از مرگش و در سال 1385 به عنوان چهره ماندگار برگزیده شد.

یادش گرامی و نامش جاودانمحمد نوری     محمدرضا صادقی                                    

مطالب دیگر این گروه
«خنیاگران نامی» منتشر می شود ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود پیکر استاد مصطفی کمال پورتراب تشییع شد بیست و ششمین نشست پلک تهران گروه اورانوس در تالار رودکی به روی صحنه می‌ رود پیمان سلطانی به نوشته های سیاوش بیضایی واکنش نشان داد برگزاری دوره‌ی مقدماتی «مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی» محمد سعید شریفیان تکذیب کرد آغاز کلاس های گروه کر امیرآهنگ هاشمی از 24 اسفند اولین کنسرت خارجی گروه کر شهر تهران