سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
چهارشنبه 06 بهمن 1395
دو نمایشگاه همزمان در یک گالری
نمایشگاه گروهی "شاعرانه ها / گذر از یک رویا" با حضور 21 هنرمند در نگارخانه لاله برگزار می شود. در این نمایشگاه بیش از 30 اثر هنری ارائه خواهد شد.
دو نمایشگاه همزمان در یک گالری

هنرنامه؛ در مقدمه این نمایشگاه آمده است: بوده اند و خواهند بود کسانی که در پاسخ چراهای علمی یا اما و اگرهای زیستی یا کنش و واکنش های فلسفی به خلق هنر بپردازند  اما در اطراف ما، هنرمندان کسانی هستند که لحظه های شاعرانه را تجربه کرده اند.

در اطراف ما، هنر شعر است و شعر هنر است. حس های رقیق، شاعرانه های لطیفند وحس های غلیظ، شاعرانه های کوبنده.

تجربه های شاعرانه، توصیف چیزهای معمولی ومتداول است در حالی که دراحساسات شدید فرو برده شده اند.

بیان چیزهایی است که درشرایط معمول و برای افراد عادی درد و سرخوشی ندارد اما در همان شرایط برروح یک هنرمند بهجت و شیدایی می فشاند.

ثبت لحظه هایی است که در غفلت نگاه های شاعرانه و ذهن های جستجوگر، به سرعت محو می شوند.

این نمایشگاه، محصول شکار و ثبت این لحظه های شاعرانه توسط هنرمندانی است که شعر را نه به کلمه، که با ابزار بصری می سرایند.

و سروده هایشان را در معرض سرایش مجدد مخاطب قرار می دهند تا شعر بر شعر نگاشته شود و زایش شاعرانه ها، گذر از رویا و پیوستن به واقعیت گردد.

 

هنرمندان:

نگین احتسابیان، بنفشه احمدزاده، فریبا افلاطـون، پـونه اوشیدری، مرجان ثابتی، هدی حدادی، لیلی درخشانی، فاطمه رادپور، پژمان رحیمی زاده، پیمان رحیمی زاده، امیر سقراطی، مهکامه شعبانی، کمال طباطبایی، نجوا عرفانی، کیوان عسگری، کیانوش غریب پور، بهرام کلهرنیا، نرگس محمدی، عطیـه مرکزی، مانلی منوچهری، مرجان وفاییان.

این نمایشگاه روز جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 16 تا 20 با حضور هنرمندان در نگارخانه لاله گشایش می یابد و برای بازدید تا 12 بهمن از ساعت 9 تا 13-14 تا 19 به استثنای ایام تعطیل دایر خواهد بود.

نشانی نگارخانه لاله: خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله تلفن: 88960492

 نمایشگاه نقاشی     نگارخانه لاله                                    

مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان نمایشگاه نقاشی در مسیر طبیعت
مطالب مرتبط
ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه نقاشی در مسیر طبیعت نمایشگاه «سی نما؛ کیارستمی» در پردیس سینمایی چارسو در گالری احسان چهره ها سخن می گویند ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری گروه «فرا» افتتاح شد اعتراض یک نقاش به نمایشگاه کارنمای پژوهشی انجمن هنرمندان نقاش ایران نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان در نگارخانه لاله