سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
چهارشنبه 17 شهريور 1395
نمایشگاه «خانه آن روزها» کودکان کار در گالری آوا
نمایشگاه آثار هنری کودکان تحت پوشش خانه مهر کودکان (دروازه غار) با عنوان «خانه آن روزها» جمعه ۱۹ شهریورماه در گالری آوا افتتاح می‌شود.
نمایشگاه «خانه آن روزها» کودکان کار در گالری آوا

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی خانه مهر کودکان (دروازه غار) نمایشگاه «خانه آن روزها» با آثاری از کودکان کار، این موسسه که در برگیرنده ۲۰ اثر نقاشی و چیدمانی ازعکس‌ها و یادگاری‌های خانه قدیمی این موسسه است روز جمعه ۱۹ شهریورماه  در گالری آوا افتتاح می‌شود. این نمایشگاه هشتمین نمایشگاه آثار خانه مهر کودکان (دروازه غار) است، رویدادی که هر ساله در یکی از گالری‌های شهر تهران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که عواید حاصل از آن صرف تحصیل کودکان کار و خیابان خواهد شد به همت گروه هنر موسسه خانه مهر کودکان (دروازه غار) برگزار می‌شود.

خانۀ مهر کودکان سازمانی است مستقل، غیر دولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که توجه خود را به تفهیم، تبلیغ و ترویج اصول مندرج در پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک در حوزه‌های آموزش، مشاوره، بهداشت، اطلاع رسانی، تعلیم و تربیت، کمک‌های عملی و همچنین توانمند ‌سازی کودکان آسیب دیده،  کار و خیابان و زنان سرپرست خانوار معطوف کرده است. این سازمان با اتکا به مشارکت‌های مردمی و داوطلبانه اعضا و با جذب کمک‌های نقدی، کالا، خدمات و انجام پروژه‌های تحقیقاتی و اجرایی اداره می‌شود. این مرکز به مدیریت خانم و آقای بشیری از اسفند ماه ۱۳۸۶ در منطقه دروازه غار تهران مشغول به فعالیت است.

گروه هنر خانه مهر کودکان (دروازه غار) نیز از همان ابتدای تاسیس به مدیریت شیرین ملت گهر مشغول به فعالیت شد. برگزاری کلاس‌های منظم هفتگی برای همه سطوح و ورک‌شاپ‌های موضوعی و همین طور برپایی نمایشگاه‌های سالانه از فعالیت‌های این گروه است.

این گروه در آخرین پروژه هنری خود در آخرین روزهای حضور این موسسه در ساختمان قدیمی مدرسه، پروژه نقاشی دیواری را انجام داد. این خانه قدیمی که هفت سال محل خانه مهر کودکان بود پس از ساخت بنای جدید تخریب شد و به عنوان حیاط مورد استفاده قرار گرفت. در این پروژه هر کلاس به راهنمایی مربی خود با موضوعات فرشته، پرنده، گل و خانه دیوار‌ها و سقف‌ها را پیش از تخریب ساختمان نقاشی کردند. در زمان اجرای پروژه نقاشی دیواری، مربیان گروه هنر؛ غزل بحیرایی، مه‌سیما شکریان، آذرخش عسگری و شیرین ملت‌گهر همکاری داشتند و ثبت تصاویر این ورک شاپ توسط لیلا نورایی، مهدی قوی‌زاد، محمدرضا سلطانی، آیدین حلال‌زاده و امیر نعمتی صورت گرفته است که در نمایشگاه «خانه آن روزها» در قالب یک چیدمان ارائه خواهد شد.

نمایشگاه «خانه آن روزها» جمعه ۱۹ شهریورماه در گالری آوا افتتاح و  تا ۲۴ شهریورماه در گالری آوا واقع در الهیه، کوی خزر (شمالی) بن بست رامین، شماره ۹ میزبان علاقمندان به هنر است.نمایشگاه نقاشی                                        

مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان
مطالب مرتبط
دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه نقاشی در مسیر طبیعت نمایشگاه «سی نما؛ کیارستمی» در پردیس سینمایی چارسو در گالری احسان چهره ها سخن می گویند ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری گروه «فرا» افتتاح شد اعتراض یک نقاش به نمایشگاه کارنمای پژوهشی انجمن هنرمندان نقاش ایران