پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
سه شنبه 08 تير 1395
ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود
سجاد پورقناد: با اینکه امسال پنجمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی را برگزار کردیم، ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود.
ششمین جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی هم امسال برگزار می شود

هنرنامه؛ دبیر شش دوره جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی گفت: به دلیل همزمان شدن زمان برگزاری جشنواره پنجم با ایام فاطمیه و سنت همیشگی این جشنواره در اجرای برنامه زنده موسیقی، برگزاری جشنواره پنجم را به امسال منتقل کردیم ولی در پایان امسال نیز جشنواره ششم را برگزار خواهیم کرد.

پورقناد درباره حامیان این جشنواره توضیح داد: تا این لحظه مشخص نیست که با چه سازمانی جشنواره ششم را برگزار خواهیم کرد ولی به احتمال زیاد در این جشنواره هم با همان گروه قبلی سازمان فرهنگی و هنری رادنواندیش و فرهنگسرای ارسباران همکاری خواهیم داشت. جشنواره پنجم با همکاری این سازمان به انجام رسید و تمامی همکاران از نحوه برگزاری این برنامه رضایت داشتند؛ هر دو سازمان به تمامی تعهداتشان عمل کرده و تمامی پرداخت ها نیز از طرف سازمان فرهنگی و هنری رادنواندیش در روز برگزاری جشنواره انجام شد که این اتفاق در تاریخ برگزاری این جشنواره اولین بار بود که روی می داد.

سجاد پورقناد نوازنده، خواننده اپراتیک و نویسنده موسیقی است. او موسیقی را نزد: مسعود شعاری، هوشنگ کامکار، منوچهر صهبایی، حسین دهلوی، محمد سعید شریفیان، کیوان میرهادی، فلورانس لیپت، شاپور رحیمی، علی نوربخش، محسن حجاریان، محمدرضا آزاده فر، کیوان آقامحسنی، پیام یوسف فراگرفته است.

وی سردبیر ژورنال گفتگوی هارمونیک و مدیر فهرست سل و پایه گذار جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی است.

از سجاد پورقناد یک آلبوم مستقل با نام «پیمان عشق» به بازار آمده و همچنین در آلبوم های: «اپرای مولانا»، «اپرا حافظ»، «ایران جوان»، «سرود زهره»، «پایان پریشانی» وی به عنوان نوازنده یا خواننده حضور داشته است. همچنین در موسیقی فیلم های «جینگو» و «مرد ناتمام» به نوازندگی پرداخته است.

پورقناد در برنامه های مختلف رادیویی هم مانند «ایران صدا»، «نیستان» و «بهار دلنشین» حضور داشته است و در مجلات کاغذی همچون: هنر موسیقی، گزارش موسیقی، هنرمند و هفت هنر، مقالاتی به انتشار رسانده است.

 

 

 
مطالب دیگر این گروه
«خنیاگران نامی» منتشر می شود پیکر استاد مصطفی کمال پورتراب تشییع شد بیست و ششمین نشست پلک تهران گروه اورانوس در تالار رودکی به روی صحنه می‌ رود پیمان سلطانی به نوشته های سیاوش بیضایی واکنش نشان داد برگزاری دوره‌ی مقدماتی «مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی» محمد سعید شریفیان تکذیب کرد آغاز کلاس های گروه کر امیرآهنگ هاشمی از 24 اسفند اولین کنسرت خارجی گروه کر شهر تهران کنسرت رامین بحیرایی و حمید فولادگران در مالزی
مطالب مرتبط
گزارش اختتامیه جشنواره سایت ها و وبلاگ های موسیقی فراخوان چهارمین جشنواره وبلاگ ها و سایت های موسیقی گزارش تصویری جشن ده سالگی مجله گفتگوی هارمونیک استقبال بی نظیر علاقمندان موسیقی از جشن ده سالگی مجله گفتگوی هارمونیک دهمین سالگرد مجله «گفتگوی هارمونیک» در نیاوران اختتامیه جشنواره سایت‌ ها و وبلاگ‌ های موسیقی در فرهنگسرای ارسباران «هارمونی ایرانی» نقد شد «سرود زهره» با صدای محمود حشمت منتشر شد وب سایت استاد محسن قانع بصیری گشایش یافت مراسم نکوداشت استاد حسن ناهید