پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
دوشنبه 24 خرداد 1395
نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «ربنا» در باغ موزه هنر ایرانی
گروه طراحی و ایده پردازی «گژ و راست» نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «ربنا» را برپا می کنند.
نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «ربنا» در باغ موزه هنر ایرانی

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی گروه «گژ و راست» نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «ربنا» روز چهارشنبه این هفته در باغ موزه هنر ایرانی افتتاح می شود.

این نمایشگاه که با آثاری از غلامحسین امیرخانی، نصرالله افجه ای، اسرافیل شیرچی، محمد احصایی، محسن دایی نبی، احمد آریا منش، سالار احمدیان، کیخسرو خروش، امید خاکباز، جلیل رسولی، علیرضا سعادتمند، عین الدین صادق زاده، محمد فلسفی، محمد محمد پور، سعید نقاشیان و مهدی فلاح توسط گروه طراحی و ایده پردازی «کژ و راست» و باغ موزه هنر ایرانی برپا می شود، نخستین فعالیت رسمی این گروه هنری است.

رضا بنی اردلان، مدیر گروه «کژ و راست» درباره این گروه هنری گفت: گروه طراحی و ایده پردازی کژ و راست مجموعه ای است از برنامه ریزان پویا در حوزه فرهنگ و هنر کشور. کژ و راست با تکیه بر توانایی های بالا و انگیزه های والای خود، ایفای نقش پلی ارتباطی میان هنرمندان و سایر سطوح مردم را بر عهده گرفته است.

متاسفانه هنر در مفهوم واقعی خود، آنچنانکه مد نظر هنرمندان بوده، هیچ گاه حضور پر رنگی در متن اجتماع نداشته است. کژ و راست با ترسیم چشم اندازی بلند برای فعالیت های خود، مصمم به جبران این کاستی ها و دخیل نمودن هر چه بیشتر هنر در زندگی مردم می باشد.

گفتنی است گروه کژ و راست نام خود را وام دار کلام مهرانگیز مولانا جلال الدین محمد بلخی است آن هنگام که در غزلی، شمس سپهر سلوک خود را خطاب کرده، می گوید: هین کژ و راست می روی باز چه خورده ای بگو/ مست و خراب می روی خانه به خانه کو به کو

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه چهارشنبه این هفته، 26 خرداد ماه ساعت 19 در باغ موزه هنر ایرانی با حضور علی مرادخانی، مرتضی کاظمی، سید محمد بهشتی،علیرضا سمیع آذر، حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی زم، بهنام کامرانی، ایرج نعیمایی، مجید ملانوروزی، سفیر کشور لبنان، عباس سجادی و... برپا خواهد شد.

نمایشگاه «ربنا» از تاریخ 27 خرداد  تا تاریخ 11 تیر در باغ موزه هنر ایرانی به نشانی میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیگ)، خیابان دکتر حسابی، شماره‌ 30 از ساعت 18 تا 23 پذیرای عموم علاقمندان خواهد بود.
مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان
مطالب مرتبط
سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری گروه «فرا» افتتاح شد ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری «گروه فرا» در باغ موزه هنر ایرانی نمایشگاه «سی در سی» در باغ موزه هنر ایرانی نمایشگاه ربنا در باغ موزه هنر ایرانی افتتاح شد عجایبنامه و فراتر از زمین در فرهنگسرای ملل نمایشگاه «فجر و هنر ملی» در فرهنگسرای نیاوران نمایشگاه آثار نقاشی خط در نقطه الف مجتمع امام رضا (ع) مرکز خوشنویسی کشور می‌شود