جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
سه شنبه 28 ارديبهشت 1395
آغاز ثبت نام هنرستانهای هنرهای زیبای پسران و دختران
هنرستانهای هنرهای زیبای پسران و دختران بعنوان تنها هنرستان دارای رشته نقاشی و گرافیک در تهران از متقاضیان ورود به هنرستان در پایه هفتم و دهم هنرجو می پذیرد.
آغاز ثبت نام هنرستانهای هنرهای زیبای پسران و دختران

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی هنرستانهای هنرهای زیبا؛ این هنرستانها با بیش از ٦٠ سال سابقه آموزش هنرهای تجسمی، به عنوان قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین مرکز آکادمیک آموزش هنرهای تجسمی کشور، جهت کشف و پرورش استعدادهای تجسمی بر اساس ضوابط و آیین نامه های آموزشی جدید اقدام به پیش ثبت نام از متقاضیان برای سال تحصیلی ٩٦-٩٥ می‌نماید.

بنا بر این گزارش این هنرستانها پس از چند سال مذاکره و رایزنی با وزارت آموزش و پرورش موفق به کسب مجوز ثبت نام از هنرجویان سال هفتم (مقطع متوسطه دوره اول) گردیده است و بنا بر همین مجوز پس از ٦٣ سال، این هنرستان برای اولین بار از سال هفتم هنرجو می پذیرد.

متقاضیان ثبت نام در مقطع هفتم پس از تکمیل فرم ثبت نام از طریق مصاحبه حضوری و شرط معدل برای ادامه تحصیل در هنرستان پذیرفته خواهند شد.

همچنین این هنرستانها طبق روال سالیان گذشته از مقطع دهم (متوسطه دوره دوم) و پس از برگزاری کلاسهای آمادگی ثبت نام، بر اساس آزمونهای تئوری و عملی تعداد محدودی هنرجو پذیرش خواهد نمود.

شایان ذکر است تحصیل در رشته های این هنرستانها برای اخذ دیپلم مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش نیاز به ٦ سال تحصیل در دو مقطع ٣ ساله دارد و در مقطع ٣ ساله اول (دوره متوسطه اول) هنرجویان علاوه بر دروس متداول دیگر مدارس آموزش و پرورش چهار درس آشنایی با طراحی، مبانی هنرهای تجسمی، خوشنویسی و تاریخ هنر را آموخته و در مقطع متوسطه دوره دوم در رشته های نقاشی و گرافیک به صورت تخصصی ادامه تحصیل خواهند داد و امکان ادامه تحصیل فارغ التحصیلان در دوره های عالی در دانشگاه های سراسری داخل و خارج از کشور وجود دارد.

لازم بذکر است هنرستان هنرهای زیبای پسران و دختران وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و زیر نظر اداره آموزش و پرورش منطقه ١٢ است.

علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام در هنرستانهای دختران و پسران تا ١٥ تیر ماه اقدام نمایند.

هنرستان پسران: از طریق سایت  www.artsschool.ir و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ٧٧٦٢٥٤٥١ و ٧٧٦٢٥٤٥٠ تماس حاصل نموده و یا به آدرس پیچ شمیران، خیابان شهید نورمحمدی (تنکابن)، پلاک ٨٧ هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران مراجعه نمایند

هنرستان دختران: از طریق سایت www.artsschool.farhang.gov.ir و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ٧٧٥١٤٥٤٦ و ٧٧٥٣٣١٦٤ تماس حاصل نموده و یا به آدرس پیچ شمیران، خیابان شهید نورمحمدی (تنکابن)، پایین تر از چهارراه هدایت، کوچه بصیرالملک٢، پلاک ٤ هنرستان هنرهای زیبای دختران تهران مراجعه نمایند.
مطالب دیگر این گروه
گزارش افتتاحیه نمایشگاه جنایت و مکافات برنده ایرانی مدال برنز سه سالانه پوسترهای صحنه ای بلغارستان جایزه دوسالانه جهانی پوستر مکزیک 2016 برای ایران چهارمین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی دفاع مقدس اجرای پرفورمنس «آتش بیار» در گالری آریانا هشتمین دوسالانه بین المللی یونایتد دیزاینز ساخت المان های یادمان دفاع مقدس اعتراض یک نقاش به نمایشگاه کارنمای پژوهشی انجمن هنرمندان نقاش ایران پروژه هنری «کوچ رو» به آفریقای جنوبی می‌رود ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری «گروه فرا» در باغ موزه هنر ایرانی
مطالب مرتبط
سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه نقاشی در مسیر طبیعت نمایشگاه «سی نما؛ کیارستمی» در پردیس سینمایی چارسو در گالری احسان چهره ها سخن می گویند ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری گروه «فرا» افتتاح شد