جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
یکشنبه 26 ارديبهشت 1395
نگارخانه‌ ای به وسعت شهر اول خردادماه آغاز می‌ شود
دکتر عیسی علیزاده مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اکران گسترده آثار هنری در سطح شهر با برپایی دومین دوره «نگارخانه‌ ای به وسعت شهر» خبر داد.
نگارخانه‌ ای به وسعت شهر اول خردادماه آغاز می‌ شود

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران،  دکتر عیسی علیزاده با اعلام این خبر گفت: «نگارخانه‌ای به وسعت شهر» سال گذشته دهم تا بیستم اردیبهشت‌ماه برگزار شد؛ اما امسال در اردیبهشت‌ماه سازمان زیباسازی شهر تهران دو رویداد مهم فرهنگی؛ مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را داشت که با توجه به افتتاح مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، نیاز به اطلاع‌رسانی گسترده داشتند و به همین دلیل امسال زمان برگزاری رویداد «نگارخانه‌ای به وسعت شهر» را به تعویق انداختیم و این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری از یکم تا دهم خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این دوره نیز بنا به تصمیم شورای سیاست گذاری نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر، آثار هنری شاخص ایرانی و خارجی که عموما در موزه‌ها نگهداری می‌شوند و جزو بهترین‌ آثار هنری هستند را برای اکران در فضای تبلیغات شهری انتخاب کردیم.

عیسی علیزاده همچنین درباره انتخاب آثار ایرانی گفت: در این دوره آثار هنرمندان شاخص مدرن از کمال الملک به بعد را انتخاب کردیم و بیشتر آثار هنرمندانی به نمایش در خواهد آمد که در قید حیات نیستند.

وی مجموعه آثار انتخاب ایرانی و خارجی را در این رویداد هنری حدود ۸۰۰ اثر عنوان کردکه افزایش ده درصدی نسبت به سال گذشته داشته است و درباره تعداد سازه‌های تبلیغاتی که در سطح شهر این رویداد را پوشش خواهند داد، گفت: سیاست ما این است که تمام فضاهای تبلیغاتی سطح شهر در این رویداد مورد استفاده قرار بگیرد مگر سازه‌هایی که جای مناسبی نیستند و یا خود سازه وضعیت مطلوبی ندارد. در مجموع بیش از ۲ هزار سازه تبلیغاتی اعم از عرشه پل، بلیبورد و دیگر سازه‌های تبلیغاتی برای «نگارخانه‌ای به وسعت شهر» مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین درباره تفاوت این دوره با دوره نخست این رویداد هنری توضیح داد: در این دوره زمان بیشتری برای طراحی، چاپ و نصب در اختیار داشتیم در حالی که در دوره قبل در یک زمان ۲۰روزه این رویداد را برپا کردیم. این زمان این امکان را در اختیار ما قرار داد تا ضعف‌های دوره قبل را برطرف کنیم.

وی همچنین از مشاوره با صاحب‌نظران حوزه هنرهای تجسمی و نقد و بررسی روند برگزاری این رویداد در دوره قبل و برطرف کردن اشکالات خبر داد و اظهار کرد: در گروه مشاورین، ما از موزه‌ها، به طور مثال نمایندگانی از موزه هنرهای معاصر تهران و موزه ملک حضور داشتند و در نهایت این نوید را می‌دهیم که به لحاظ انتخاب آثار و اجرای آن شاهد یک اتفاق خوب در سطح شهر باشیم.

علیزاده در پایان با تاکید بر اینکه در دومین سال برگزاری طرح «نگارخانه‌ای به وسعت شهر» از کمک مناطق ۲۲ گانه شهرداری در اکران بیشتر آثار استفاده کردیم، افزود: علاوه بر اکران آثار هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی با توجه به همزمانی این رویداد با اعیاد شعبانیه و هفته فرهنگی خرشهر؛ بخشی از آثار این دوره به طرح‌های متناسب با اعیاد شعبانیه و آزادسازی خرمشهر اختصاص یافته است.

لازم به یادآوری است سازمان زیباسازی شهر تهران سال گذشته با اکران آثار هنری هنرمندان بزرگ ایرانی و خارجی بر روی بیلیبوردهای شهر، تهران را به یک گالری بزرگ برای ارائه آثارهنری تبدیل کرد.
مطالب دیگر این گروه
گزارش افتتاحیه نمایشگاه جنایت و مکافات برنده ایرانی مدال برنز سه سالانه پوسترهای صحنه ای بلغارستان جایزه دوسالانه جهانی پوستر مکزیک 2016 برای ایران چهارمین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی دفاع مقدس اجرای پرفورمنس «آتش بیار» در گالری آریانا هشتمین دوسالانه بین المللی یونایتد دیزاینز ساخت المان های یادمان دفاع مقدس اعتراض یک نقاش به نمایشگاه کارنمای پژوهشی انجمن هنرمندان نقاش ایران پروژه هنری «کوچ رو» به آفریقای جنوبی می‌رود ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری «گروه فرا» در باغ موزه هنر ایرانی
مطالب مرتبط
دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه نقاشی در مسیر طبیعت نمایشگاه «سی نما؛ کیارستمی» در پردیس سینمایی چارسو چهارمین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی دفاع مقدس در گالری احسان چهره ها سخن می گویند ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری گروه «فرا» افتتاح شد