پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
چهارشنبه 14 بهمن 1394
از علی اکبر صنعتی تا سهراب سپهری و پرویز کلانتری
هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها میزبان بخشی از آثار و اسناد 4 دهه هنر معاصر ایران در قالب یک چیدمان هنری است.
از علی اکبر صنعتی تا سهراب سپهری و پرویز کلانتری

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، بخش مفاخر جشنواره هشتم تجسمی فجر در موسسه صبا در کنار بخش رقابتی این رویداد بین‌المللی برپاست؛ نمایشگاهی که هنر ایران را از دهه 40 تا 70 بر روی دیوار برده است.

نمایشگاه این رویداد هنری که در برگیرنده آثار سه نسل از هنرمندان ایران است؛ علاوه بر نمایش آثاری از هنرمندان مختلف همچون علی اکبر صنعتی، سهراب سپهری، آیدین آغداشلو، محمد احصایی، پرویز کلانتری، بهمن محصص، مسعود عربشاهی، غلامحسین نامی، فرشید مثقالی، محمد ابراهیم جعفری، قباد شیوا، فرح اصولی، مهدی حسینی، مصطفی گودرزی، محمدعلی بنی اسدی، ناصر پلنگی و... ؛ برخی از اسناد و عکس‌های هنرمندان این چهار دهه را در قالب یک چیدمان هنری به نمایش گذاشته است.

لازم به یادآوری است؛ هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در این دوره با رویکرد هنر معاصر برپا شده است و تا 17 اسفندماه در موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقمندان است. هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیرکلی مجتبی آقایی در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می‌شود.
مطالب دیگر این گروه
«اعلان گفتگو» این بار در کرج سالانه نقاشیخط با عنوان مشق مستان در گالری احسان دو نمایشگاه همزمان در یک گالری ماهیت هویت در نگارخانه صدرنگ نمایشگاه نقاشی انفرادی آینه نقوش دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس در گالری احسان «جنایت و مکافات» به روایت طراحان گرافیک جهان نمایشگاه کالیگرافی «او» در گالری احسان شازده در گالری احسان نمایشگاه تصویرسازی یک رویای کودکانه در گالری احسان
مطالب مرتبط
بیشترین سهم نقاشان از مستند‌های جشنواره هنرهای تجسمی فجر داریوش مهرجویی به جشنواره تجسمی فجر می‌آید آغاز اکران فیلم‌های مستند هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر نمایشگاه جشنواره تجسمی فجر آینده درخشان هنر کشور را نشان می‌دهد پنج هنرمند ایرانی و مصری هیات داوارن جشنواره تجسمی فجر شدند ۲۵ فیلم در بخش مستند هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی روز مکزیک در هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر همایش «هنر معاصر ایران و جهانی شدن» در موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه «فجر و هنر ملی» در فرهنگسرای نیاوران روز هنر مکزیک برگزار می‌شود