جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
شنبه 07 آذر 1394
فراخوان بخش پوستر و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر
فراخوان و شرایط شرکت در بخش پوستر و هویت بصری سی و چهارمین جشنواره‌ بین‌ المللی تئاتر فجر منتشر شد.
فراخوان بخش پوستر و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر

هنرنامه؛ به گزارش سایت خبری تئاتر، امیر اسمی مدیر بخش مسابقه پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در این زمینه گفت: پوستر تئاتر امضای فرهنگی گروه است. تصویری‌ است از اندیشه و نگاه گروه هنرمندانی که نمایش را خلق می‌کنند. پوستر تئاتر بخشی از هویت و تاریخ هنر هر سرزمین است و تاثیرگذار در سلیقه و فرهنگ دیداری مردم‌اش. گرافیک  تئاتر، هویت بصری گروه را شکل می‌دهد.

اسمی اضافه کرد: بخش پوستر سی و چهارمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر بر اساس اهمیت به هویت گروه تئاتر با ترسیم چشم‌اندازی از دقت و تامل همه‌ هنرمندان در کیفیت آثار و مراقبت از معیارها و رشد سواد تصویری جامعه، حضور دیگری را تجربه خواهد کرد. امیدواریم هر کس به قدر همت خود، در این راه بکوشد و یاری‌مان کند. 

دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از نمایندگان گروه‌های نمایشی (طراح، کارگردان یا تهیه‌کننده)، مدیران سالن‌های نمایشی، طراحان گرافیک و استودیوهای طراحی که آثاری منطبق با شرایط درج‌شده‌ در فراخوان دعوت بعمل می آورد با ارائه‌ آثارشان، در این برنامه هم‌کاری و مشارکت کنند.

16 آذرماه، آخرین تاریخ ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره طبق شرایط ذکر شده است و آثاری که به هر دلیل پس از تاریخ فوق به دبیرخانه جشنواره ارسال شود و یا آثاری که با مشخصات خواسته‌شده تطبیق نکند، مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. آثار می بایست به نشانی تهران، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، شماره ۱۸، طبقه سوم و یا کدپستی ۱۱۳۳۷۳۴۹۱۳ ارسال شود.

امیر اسمی همچنین یادآور شد: نمایشگاهی از آثار انتخاب‌شده برگزار که تاریخ و محل برگزاری آن متعاقبا اعلام می شود. ضمنا کتاب پوسترهای منتخب به چاپ خواهد رسید و به شرکت‌کننده یا طراح هر اثر یک نسخه از کتاب هدیه داده می‌شود.

به گفته مدیر بخش مسابقه پوستر،پوسترها توسط هیات انتخاب به لحاظ کیفی برگزیده و اسامی هیات داوران که از هنرمندان شاخصی تشکیل شده آذر‌ماه امسال اعلام می شود. ضمن اینکه هیات داوران به برجسته‌ترین آثار به ترتیب زیر جوایزی را اهدا خواهند کرد:

بخش پوستر تئاتر

جایزه‌ اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی

جایزه‌ دوم: لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی

جایزه‌ سوم: لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی

بخش رویدادهای تئاتر

جایزه‌ی اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ نقدی

جایزه‌ دوم: لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی

جایزه‌ سوم: لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی

به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، گواهی شرکت در نمایشگاه تقدیم می شود و اعلام نتایج داوری و اهدای جوایز در مراسمی هم‌زمان با جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر انجام می گیرد.

فرم شرکت در فراخوان و سایر اطلاعات مربوط به این رویداد را از اینجـــــا دانلود کنید.فراخوان پوستر     جشنواره تئاتر فجر     امیر اسمی                                

مطالب دیگر این گروه
فراخوان پوستر من غرفه ساز نیستم! فراخوان دومین جشنواره ملی نماد های شهری رضوی با آثار سالانه «بهارستان» سلفی بگیرید و برگزیده شوید ورکشاپ پوستر روبان قرمز در خانه هنرمندان نفرات برتر رشته گرافیک و تصویرسازی رقابت فن‌آورد هیات داوران و اساتید راهنمای گرافیک و تصویرسازی فن‌ آورد اسامی برندگان جشنواره عکس قاب خالی فراخوان عکاسی سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران سمینار و ورکشاپ روشی نوین در عرصه هنر فراخوان عکاسی «قاب خالی»
مطالب مرتبط
فراخوان پوستر من غرفه ساز نیستم! برنده ایرانی مدال برنز سه سالانه پوسترهای صحنه ای بلغارستان جایزه دوسالانه جهانی پوستر مکزیک 2016 برای ایران هشتمین دوسالانه بین المللی یونایتد دیزاینز بهنام رئیسیان داور پوستر هیروز ایتالیا فراخوان دومین جشنواره ملی نماد های شهری رضوی داوران ایرانی فستیوال بین المللی پوستر فرانسه پذیرفته شدگان بخش ورکشاپ جشنواره بین المللی پوستر روبان قرمز پاسداشت طلوع فجر انقلاب اسلامی ایران در دارالشهدای تهران رویداد هنری «بهارستان» ایجاد فرصت آشنایی شهروندان با خلق آثار هنری است