پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
یکشنبه 05 مهر 1394
فراخوان عکاسی سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران
سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با سمپوزیوم مجسمه سازی شهر تهران اولین مسابقه عکاسی از این رویداد هنری را برگزار می کند.
فراخوان عکاسی سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران با اعلام این خبر گفت: اولین فراخوان عکاسی "سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران" با هدف به تصویر در آوردن این دوره از سمپوزیوم در دو بخش عمومی و حرفه ای برگزار می کند که در بخش عمومی عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران که با موبایل و دوربین های معمولی گرفته شده باشد می توانند شرکت کنند.

مجتبی موسوی با اشاره به این در بخش حرفه ای عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران که با عکاسی حرفه ای و دوربین های با کیفیت بالا گرفته شده باشد، شرکت می کنند، ادامه داد: شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی در این جشنواره آزاد است و علاقه مندان از اول مهرماهمصادف با افتتاحیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران در محل برج میلاد تا 18 مهرماه 1394 فرصت دارند به عکاسی از این رویداد هنری بپردزاند.

به گفته او هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ قطعه عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی برای شرکت در فراخوان انتخاب و از طریق سامانه در نظر گرفته شده که آدرس آن در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران zibasazi.ir ذکر شده به دبیرخانه ارسال کند.

مهندس موسوی با اشاره به اینکه حداکثر حجم مجموع عکسهای ارسالی 5000 کیلوبایت و با سایزهای حداقل 600 * 800 پیکسل و حداکثر 768 * 1024 پیکسل باید باشد، ادامه داد: پس از راه یابی اثر، عکاس باید فایل خود را با فرمت Tiff در قالب لوح فشرده (DVD) با درج مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن همراه) به دبیرخانه ارسال نمایید.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه هیئت داوران متشکل از سه کار‌شناس و هنرمند است، درمورد جایزه این مسابقه  افزود: در بخش عمومی به نفر اول دیپلم افتخار و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی،  نفر دوم دیپلم افتخار و یک قطعه نیم سکه بهار آزادی و نفر سوم دیپلم افتخار و یک قطعه ربع سکه بهار آزادی تعلق می گیرد.

او در مورد جایزه بخس حرفه ای گفت: در بخش حرفه ای نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال معادل 3 میلیون تومان،  نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال معادل 2 میلیون تومان و نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 10میلیون ریال معادل 1میلیون تومان اهدا می شود.

به گفته مهندس موسوی جایزه ویژه هیئت داوران دیپلم افتخار به همراه مبلغ بیست میلیون ریال به عکاس برگزیده که به عنوان بر‌ترین استعداد جوان شناخته می شود، اهداء خواهد شد.

گفتنی است آخرین مهلت ارسال آثار شنبه 18 مهر خواهد بود و تمدید نمی شود و انتخاب و داوری عکس‌ها از 18 مهرماه تا 21 مهرماه انجام می شود و مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز 23 مهرماه مصادف با مراسم اختتامیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران برگزار می شود.
مطالب مرتبط
چهارمین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی دفاع مقدس ساخت المان های یادمان دفاع مقدس مرمت دیوار کتابخانه ملی به پایان رسید برگزیدگان رویداد هنری بهارستان مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند نماهای برگزیده پلاک طلایی معرفی شدند پنجاه و ششمین نشست پژوهشی هنر با موضوع نکوداشت استاد عبدالله فرادی نگارخانه‌ ای به وسعت شهر اول خردادماه آغاز می‌ شود با آثار سالانه «بهارستان» سلفی بگیرید و برگزیده شوید گشایش نمایشگاه و سمینار دومین جشنواره دایره خلاق در پردیس ملت جشنواره دایره خلاق در جهت فرهنگ مداری شهروندان است