چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
یکشنبه 05 مهر 1394
هماى سینما و تئاتر ایران پرواز کرد
هما روستا بازیگر با سابقه و مطرح سینما و تئاتر ایران بعد از مبارزه اى چندین ساله با بیمارى سرطان، همزمان با روز تولدش دار فانى را وداع گفت.
هماى سینما و تئاتر ایران پرواز کرد

هنرنامه؛ به گزارش خبرنگار مهر، این بازیگر توانمند سینما و تئاتر ایران در سن ۶۹ سالگی و در تاریخ ۴ مهر ماه در آمریکا درگذشت.

هما روستا که طى سال هاى اخیر به دلیل مبارزه با بیمارى سرطان از حضور و نقش آفرینى در عرصه بازیگرى سینما و تئاتر دور بود، آخرین تجربه بازیگرى تئاتر را در سال ٩٢ و با حضور در نمایش «باغ آلبالو» به کارگردانى حسن معجونى تجربه کرد.

وى که همسر زنده یاد حمید سمندریان کارگردان و مدرس مطرح تئاتر ایران بود، در اکثر آثار سمندریان به عنوان بازیگر حضور داشت.

زنده یاد هما روستا علاوه بر بازیگرى تئاتر در زمینه کارگردانى تئاتر نیز فعالیت مى کرد.

وى یکى از بازیگران شناخته شده سینماى ایران بود که در آثاری چون از کرخه تا راین و پرنده کوچک خوشبختى به ایفاى نقش پرداخت.

هنرنامه درگذشت این بانوی هنرمند را به جامعه هنری و خانواده وی تسلیت می‌گوید.هما روستا     بازیگر     تئاتر     سینما                            

مطالب دیگر این گروه
نامزدهای مسابقه‌ پوستر سی‌ و چهارمین جشنواره‌ تئاتر فجر پروژه کیوسک آرزو به سطح شهر می‌ آید درگذشت بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون هیچکس تمایلی برای شرکت در این فراخوان ندارد! رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر فجر آخرین بچه تهرون درگذشت درگذشت بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون مجید بهرامی هم رفت... نمایش بوم زندگی با تأمل آقای جیم بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر از 15 خرداد
مطالب مرتبط
نمایشگاه «سی نما؛ کیارستمی» در پردیس سینمایی چارسو جمشید ارجمند نویسنده و منتقد سینمایی درگذشت «نگارخانه‌ ای به وسعت شهر» یکی از بهترین طرح‌ های هنری بعد از انقلاب است نامزدهای مسابقه‌ پوستر سی‌ و چهارمین جشنواره‌ تئاتر فجر نمایشگاه آثار منتخب بخش مسابقه‌ پوستر جشنواره‌ تئاتر فجر در عمارت مسعودیه اعلام اسامی برگزیده‌گان مسابقه‌ پوستر جشنواره‌ تئاتر فجر فراخوان بخش پوستر و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر درگذشت بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون خسرو فرخزادی درگذشت معرفی آثار برتر مسابقه پوستر جشنواره تئاتر فجر