پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
چهارشنبه 19 فروردين 1394
مرتضی ندایی مستند ساز درگذشت
مرتضی ندایی، تهیه کننده و مستندساز که ساخت فیلم «ابوالحسن صبا» اسطوره موسیقی سنتی را در دست تولید داشت عصر روز ۱۸ فروردین ماه به دلیل عارضه مغزی، چشم از جهان فرو بست.
مرتضی ندایی مستند ساز درگذشت

هنرنامه؛ به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی ندایی، تهیه کننده و کارگردان سینمای مستند که ساخت فیلمی درباره اسطوره موسیقی سنتی «ابوالحسن صبا» را در دست ساخت داشت، مدتی پیش دچار عارضه مغزی شد و پس از مبارزه با بیماری عصر روز ۱۸ فروردین ماه ساعت ۱۷:۳۰ در بیمارستان شریعتی تهران درگذشت.

ندایی در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت مسؤول بخش میراث مشترک بود و در هشتمین جشنواره سینما حقیقت نیز به پاس خدمات ارزنده به سینمای مستند، از وی تقدیر به عمل آمد.

این مستندساز از اعضای قدیمی انجمن مستندسازان خانه سینما بود که چند دوره عضو هیات مدیره و در یک دوره نیز ریاست هیات مدیره را برعهده داشت و تهیه کنندگی فیلم های مستند بسیاری را به عهده گرفته بود.

پیکر این مستندساز روز پنجشنبه ساعت ۹ از مقابل خانه سینما واقع در خیابان بهار کوچه سمنان تشییع و در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می شود .

هنرنامه درگذشت این هنرمند را به جامعه هنری و خانواده وی تسلیت می گوید.

 مرتضی ندایی     مستند ساز     ابوالحسن صبا                                

مطالب دیگر این گروه
جمشید ارجمند نویسنده و منتقد سینمایی درگذشت خسرو فرخزادی درگذشت صدای «عمر مختار» خاموش شد ۱۵ آذرماه هجدهمین سالگرد درگذشت «علی حاتمی» است نخستین تجربه بلند سینمایی امید توتونچی به جشنواره فیلم ورشو و هامبورگ راه یافت چهارصد و هشادمین شماره مجله فیلم منتشر شد رونمایى از بازى «سین جیم» با حضور چهره های هنری 20 پوستر برتر سینمای ایران در گرافیک نت شکایت فرامرز قریبیان از آرش معیریان و رسانه های تصویری باقر صحرارودی بازیگر پیشکسوت دارفانی را وداع گفت
مطالب مرتبط
«خنیاگران نامی» منتشر می شود «ایده» میزبان نمایشگاه گروهی نگارگری شد احمد ابراهیمی استاد آواز ایرانی درگذشت