جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
چهارشنبه 08 بهمن 1393
100 پرتره از جهان پهلوان تختی
کتاب «100 پرتره از جهان پهلوان تختی» بهزاد شیشه‌گران که توسط انتشارات ایده به چاپ رسیده است، همزمان با نمایش گزیده این آثار در روز جمعه 10 بهمن ماه در گالری ایده رونمایی می‌شود.
100 پرتره از جهان پهلوان تختی

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی موسسه ایده؛ انتشارات ایده در راستای مجموعه کتاب‌های «100» خود که هدف گردآوری و مستندسازی آثار هنری را دنبال میکند، اقدام به انتشار کتاب "100 پرتره از جهان پهلوان تختی" از مجموعه آثار بهزاد شیشه گران کرده است.

این آثار که با تکنیک‌های مختلف هنری اعم از پاستل، زغال، ترکیب مواد، گواش، کلاژ و... خلق شده‌اند با  محوریت موضوع پرتره‌های این پهلوان معاصر ایران، سعی در ارائه تصویری خلاقانه مبتنی با نگرش هنری بهزاد شیشه‌گران دارند.

این کتاب علاوه بر 100 اثر هنری با موضوع تختی، با یادداشت‌هایی از جواد مجابی، عطا بهمنش، علی‌اصغر قره‌باغی، بابک تختی، بهزاد شیشه‌گران و آرش سلطانعلی همراه است.

مراسم رونمایی کتاب "100 پرتره از جهان پهلوان تختی" با سخنرانی آلبرت کوچویی منتقد هنری و مجری پیشکسوت رادیو و تلویزیون و با نمایش 16 اثر بهزاد شیشه‌گران در گالری ایده با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار خواهد شد.

بهزاد شیشه‌گران هنرمند طراح، نقاش، و گرافیست باسابقه؛ 11 نمایشگاه انفرادی و حضور در بیش از 100 نمایشگاه گروهی را در کارنامه هنری خود دارد. او که برگزیده اولین دوسالانه نقاشی کشور است، سالهاست به طراحی هنری مشغول است و طی چهار دهه اخیر پروژه «پوسترهای بدون سفارش» را با موضوعات مختلف اجتماعی و سیاسی خلق کرده است.

همچنین گالری ایده در سال‌های اخیر با پروژه‌های هنری «10» و «100» در راستای معرفی و فرهنگ مستندسازی آثار هنری اقدام کرده است که از این مجموعه‌ها می‌توان به کتاب «100 آگهی مطبوعاتی ایران» که سال گذشته عرضه شد، اشاره کرد.

مراسم رونمایی از کتاب «100 پرتره از جهان پهلوان تختی» ساعت 17 روز جمعه 10 بهمن ماه برگزار می‌شود و نمایشگاه این آثار تا 22 بهمن‌ماه در گالری ایده واقع در خیابان خردمند شمالی، خیابان هجدهم، شماره 26 ادامه دارد.




مطالب دیگر این گروه
مرمت دیوار کتابخانه ملی به پایان رسید مجله دیجیتال پان آرت کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» مراسم رونمایی از کتاب با بزرگان بازاریابی ایران برگزار شد 3 عنوان کتاب جدید از انتشارات ایده روانه بازار شد کتاب «با بزرگان بازاریابی» از انتشارات ایده روانه بازار شد رونمایی از آلبوم «اولین»‎ آیین رونمایی از کتاب کبریت «ایده» با ۱۰ کتاب تازه در نمایشگاه کتاب تهران کتاب «ده کاریکاتوریست» با حضور کامبیز درم بخش رونمایی شد
مطالب مرتبط
دومین اکسپوی آثار هنری در هنرستان هنرهای زیبای پسران آغاز ثبت نام ترم پاییزه در مدرسه هنری ایده کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» مراسم رونمایی از کتاب با بزرگان بازاریابی ایران برگزار شد روایتی از حال در گالری ایده میزبانی گالری ایده از نمایشگاه نقاشی مرجان سمیع 3 عنوان کتاب جدید از انتشارات ایده روانه بازار شد دریچه‌ای به تاریخ گرافیک ایران با آرش تنهایی و فرشید پارسی کیا کتاب «با بزرگان بازاریابی» از انتشارات ایده روانه بازار شد میزبانی گالری ایده از نمایشگاه نقاشی ترنج