سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
شنبه 20 دي 1393
صدای «عمر مختار» خاموش شد
احمد رسول‌ زاده، دوبلور آنتونی کوئین در عمر مختار و مدیر دوبلاژ بسیاری از فیلم های سینمای کلاسیک درگذشت.
صدای «عمر مختار» خاموش شد

هنرنامه؛ به گزارش خبرنگار مهر، احمد رسول‌زاده از گویندگان قدیمی و پیشکسوت ایران که به مدت 3 روز در بیمارستان ایرانمهر تهران بستری بود، صبح روز 19 دی ماه در سن 84 سالگی و به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

زنده‌یاد احمد رسول‌زاده طی چند سال اخیر به دلیل بیماری پارکینسون از شرایط جسمانی مطلوبی برخوردار نبود و به همین دلیل نتوانست به حضور تأثیرگذار و مستمر خود در عرصه دوبلاژ ایران، ادامه دهد.

از دوبله های ماندگار این هنرمند می توان به صدای دائی جان سرهنگ در سریال «دائی جان ناپلئون» با بازی محمدعلی کشاورز اشاره کرد. همچنین یکی دیگر از صداهای ماندگار او دوبله شخصیت «عمر مختار» با بازی آنتونی کوئین است.

زنده‌یاد رسول زاده مدیریت دوبلاژ فیلم هایی چون «پدرخوانده»، «بن هور» و «تابستان گرم طولانی» را برعهده داشت.

خبرگزاری مهر درگذشت احمد رسول‌زاده را به خانواده این هنرمند و دوبلور فقید و خانواده سینما و دوبلاژ ایران تسلیت می‌گوید.

 احمد رسول‌ زاده     دوبله                                    

مطالب دیگر این گروه
جمشید ارجمند نویسنده و منتقد سینمایی درگذشت مرتضی ندایی مستند ساز درگذشت خسرو فرخزادی درگذشت ۱۵ آذرماه هجدهمین سالگرد درگذشت «علی حاتمی» است نخستین تجربه بلند سینمایی امید توتونچی به جشنواره فیلم ورشو و هامبورگ راه یافت چهارصد و هشادمین شماره مجله فیلم منتشر شد رونمایى از بازى «سین جیم» با حضور چهره های هنری 20 پوستر برتر سینمای ایران در گرافیک نت شکایت فرامرز قریبیان از آرش معیریان و رسانه های تصویری باقر صحرارودی بازیگر پیشکسوت دارفانی را وداع گفت