چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
شنبه 03 آبان 1393
دومین نشست اقتصاد هنر در خانه هنرمندان ایران
دومین نشست بررسی اقتصاد هنر با عنوان «چالش اقتصاد و هنرهاى معاصر» با همکاری مدرسه ایده، بانک پاسارگاد و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
دومین نشست اقتصاد هنر در خانه هنرمندان ایران

هنرنامه؛ به گزارش روابط عمومی «ایده»، دومین نشستِ بررسی اقتصاد هنر با عنوان «چالش اقتصاد و هنرهاى معاصر» با همکاری خانه هنرمندان ایران، بانک پاسارگاد و مدرسه ایده، یک‌شنبه 4 آبان با حضور دکتر «حمیدرضا ششجوانی» اقتصاددان؛ دکتر «بهنام کامرانی» و «زروان روح­بخشان» هنرمند و پژوهش‌گر هنر معاصر در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این نشست وضعیت هنر معاصر که  اثر هنری جای خود را به شی هنری داده است و فرآینده آفرینش هنری نیز در دوران معاصر تغییر کرده، بررسی و چالش‌های این حوزه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

نشست «چالش اقتصاد و هنرهاى معاصر» در پىِ تبیینِ و واکاوىِ اتصالِ اقتصاد و هنر است و مى‌کوشد شکل اقتصادی هنر معاصر را مورد واکاوی قرار دهد.

لازم به یادآوری است؛ اولین نشست بررسی اقتصادی هنرهای تجسمی در ایران با حضور علی مرادخانی و غلامرضا نامی  مردادماه سال جاری به همت مدرسه «ایده» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. در این نشست وضعیت اقتصادی هنر ایران در منطقه خاورمیانه، حضور ایران در حراج‌های معتبر خارجی، نقش حراج‌های داخلی بر جریان اقتصادی هنر، وضعیت هنر و نوع اقتصادی شدن آن مورد بررسی قرار گرفت.

مدرسه هنری «ایده» در سال‌های اخیر با نگاهی به واکاوی جریانات موازی با هنر که نقش تعیین‌کننده‌ای در وضعیت و جریان هنر دارد، اقدام به برپایی نشست‌ها و انتشار کتاب‌های متعدد در این زمینه کرده است که می‌توان به نشست «انتزاع در هنر ایران»، «نقاشی‌خط و هنر معاصر ایران» و ... اشاره کرد.

نشست «چالش اقتصاد و هنرهاى معاصر» یک‌شنبه 4 آبان از ساعت 17 در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقمندان آزاد است.مدرسه ایده     ایده     خانه هنرمندان ایران     بانک پاسارگاد                            

مطالب دیگر این گروه
گزارش افتتاحیه نمایشگاه جنایت و مکافات برنده ایرانی مدال برنز سه سالانه پوسترهای صحنه ای بلغارستان جایزه دوسالانه جهانی پوستر مکزیک 2016 برای ایران چهارمین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی دفاع مقدس اجرای پرفورمنس «آتش بیار» در گالری آریانا هشتمین دوسالانه بین المللی یونایتد دیزاینز ساخت المان های یادمان دفاع مقدس اعتراض یک نقاش به نمایشگاه کارنمای پژوهشی انجمن هنرمندان نقاش ایران پروژه هنری «کوچ رو» به آفریقای جنوبی می‌رود ششمین نمایشگاه فروش آثار هنری «گروه فرا» در باغ موزه هنر ایرانی
مطالب مرتبط
ورکشاپ پوستر روبان قرمز در خانه هنرمندان آغاز ثبت نام ترم پاییزه در مدرسه هنری ایده کتاب «برندسازی نامزد انتخاباتی» بیست و ششمین نشست پلک تهران مراسم رونمایی از کتاب با بزرگان بازاریابی ایران برگزار شد روایتی از حال در گالری ایده میزبانی گالری ایده از نمایشگاه نقاشی مرجان سمیع 3 عنوان کتاب جدید از انتشارات ایده روانه بازار شد دریچه‌ای به تاریخ گرافیک ایران با آرش تنهایی و فرشید پارسی کیا کتاب «با بزرگان بازاریابی» از انتشارات ایده روانه بازار شد