جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
دوشنبه 07 مهر 1393
نخستین تجربه بلند سینمایی امید توتونچی به جشنواره فیلم ورشو و هامبورگ راه یافت
فیلم سینمایی «نوراستنیا» به کارگردانی امید توتونچی به جشنواره فیلم ورشو و جشنواره فیلم هامبورگ راه یافت.
نخستین تجربه بلند سینمایی امید توتونچی به جشنواره فیلم ورشو و هامبورگ راه یافت

به گزارش هنرنامه؛ امید توتونچی، فیلمساز جوانی است که در مدرسه اینورس به آموزش در زمینه فیلمسازی دیجیتال و تدوین فیلم می پردازد. فیلم سینمایی «نوراستنیا» به کارگردانی امید توتونچی در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم ورشو به نمایش درمی‌آید.
به گزارش روابط عمومی ایران‌نوین فیلم، «نوراستنیا» اولین فیلم بلند این کارگردان است که به رقابت با دیگر آثار این جشنواره می‌پردازد. این فیلم درباره پسری 25 سال است که به شدت دچار افسردگی شده و به توصیه دوستانش به روانشناس مراجعه می‌کند و از این طریق به واکاوی مشکلاتش با خانواده و اجتماع می‌پردازد. پخش این فیلم را «ایران‌نوین‌فیلم» برعهده دارد.

 هدف برگزاری جشنواره ورشو کسب استعدادهای جوان قبل از حضور آنها در جشنواره کن و معرفی آنها به دنیا است. از سال 2009 جشنواره فیلم ورشو از سوی فیاپف به عنوان فستیوال الف جهانی هم‌رده جشنواره‌ها کن، ونیز، برلین، لوکارنو، شانگهای و... شناخته شده است. پیش از این فیلم‌های «طعم گیلاس»، «زیردرختان زیتون»، «بچه‌ها آسمان»، «شهرزیبا»، «پذیرایی ساده»، «آرام باش و تا هفت بشمار»، «بغض» و... در این جشنواره حضور داشتند.

تصویر پایین، امید توتونچی (فرد وسط) در بخش فرش قرمز جشنواره فیلم هامبورگ در تاریخ 6 مهر 93 است.

حضور امید توتونچی به عنوان مدرس در مدرسه اینورس، باعث افتخار همکاران، مدرسین و دانشجویان مدرسه اینورس و همچنین جامعه هنرهای دیجیتال است.مدرسه اینورس                                        

مطالب دیگر این گروه
جمشید ارجمند نویسنده و منتقد سینمایی درگذشت مرتضی ندایی مستند ساز درگذشت خسرو فرخزادی درگذشت صدای «عمر مختار» خاموش شد ۱۵ آذرماه هجدهمین سالگرد درگذشت «علی حاتمی» است چهارصد و هشادمین شماره مجله فیلم منتشر شد رونمایى از بازى «سین جیم» با حضور چهره های هنری 20 پوستر برتر سینمای ایران در گرافیک نت شکایت فرامرز قریبیان از آرش معیریان و رسانه های تصویری باقر صحرارودی بازیگر پیشکسوت دارفانی را وداع گفت
مطالب مرتبط
حضور مدرسه اینورس در نهمین جشنواره انیمیشن دومین دوره کانسپت انیمیشن با عنوان Katsu دوره آزاد طراحی با فرشید خدایارزاده